W wigilię XX Dnia Papieskiego w parafii św. Antoniego w Szczecinie  Środowisko Szczecińskiej Szkoły Ewangelizacji wraz ze Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca w Resku przygotowali i poprowadzili modlitewne czuwanie w kościele Jana Pawła II na Warszewie.

Zamysł był taki, by przyjść do tego wyjątkowego kościoła w naszym mieście – poświęconego Janowi Pawłowi II, by  jak na audiencji spotkać świętego Papieża -Polaka, zawierzyć mu swoje troski i wyprosić potrzebne łaski za jego wstawiennictwem.

Popołudniowe spotkanie rozpoczęliśmy od uczczenia relikwii świętego i litanii do Jana Pawła II.
W wygłoszonej konferencji na nowo odkrywaliśmy miłosiernego i dobrego Boga, którego całym swoim życiem, posługiwaniem i długim pontyfikatem pokazywał światu ten największy i  najbardziej znakomity z rodu Polaków.

Po wprowadzeniu do dnia skupienia wspólnie ze świętym oddaliśmy chwałę Bogu, w modlitwie uwielbienia – nie koncentrując się na sobie i naszych potrzebach, ale na samym Bogu – który godzien jest chwały i czci. Uwielbienie to bezinteresowny zachwyt nad Bogiem dla Niego samego.  Takiej modlitwy pragnęliśmy tego wieczoru. Oddać cześć temu, któremu do końca zawierzył Jan Paweł II.

W konferencji, która ukazywała nam prawdziwy obraz Boga jako Bogatego w miłosierdzie – nie zabrakło świadectw doświadczenia Pana w codzienności w kluczu kerygmatycznym. 
Swoimi historiami życia podzieliły się osoby zaangażowane w dzieło nowej ewangelizacji w naszej archidiecezji ze Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Resku.

Centralnym punktem tego zatrzymania u boku Jana Pawła II była Eucharystia.
Papież Polak odszedł do  domu Ojca właśnie w roku Eucharystii – jakby całym życiem chciał nas podprowadzić do tych największych tajemnic wiary i zostawił w bliskości Jezusa Eucharystycznego.
Te prawdy na nowo pragnęliśmy odkryć i rozważyć.

Po Mszy świętej wspólnie uwielbiliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modliliśmy się o uzdrowienie.